Ogrzewanie

elektrycznymi foliami grzewczymi

Red Snake

 

Firma PROJEKT INSTAL jest autoryzowanym instalatorem folii grzewczych Red Snake.

Ogrzewanie domu może być zarówno całkowicie bezobsługowe, darmowe w użytkowaniu a do tego tańsze w inwestycji w porównaniu do innych źródeł ciepła!

Folie grzewcze Red Snake możemy zamontować zarówno na podłodze, ścianach czy suficie.

Folię grzewczą można rozłożyć pod wylewkę betonową o grubości 5 cm a także bezpośrednio pod panele.

Do montażu folii w suficie, konieczne jest zastosowanie folii o większej mocy. Folia mocowana jest pomiędzy aluminiowe profile konstrukcji sufitu podwieszanego a całość przykryta jest płytami gipsowo-kartonowymi.

Na koniec instalacji w każdym pokoju montowane są sterowniki tak aby każdy z domowników mógł ustawić taką temperaturę jaka mu odpowiada.

 

 

System grzewczy Red Snake składa się z bardzo cienkiej folii (0,45mm). Elementem grzejnym jest tkanina składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu.

 

System folii grzewczych Red Snake jest całkowicie bezpieczny, bezobsługowy i bezawaryjny!

Nawet uszkodzenie folii nie powoduje awarii całego systemu.

Możemy zapomnieć o budowie kotłowni, komina czy o paleniu w piecu.

Możemy zapomnieć o przeciekaniu czy zamarznięciu instalacji oraz kosztownych naprawach.

Dzięki swej prostocie ten system jest po prostu najszybszy w wykonaniu i wygodny w użytkowaniu!

Zyskujemy:

 1. Miejsce i niski koszt inwestycyjny – nie budujemy kotłowni ani nawet pomieszczenia technicznego, nie potrzebujemy komina, całość naszej instalacji stanowią rozłożone na podłodze/ścianie/suficie folie grzewcze bez dodatkowego źródła ciepła (kocioł) zajmującego miejsce i stanowiącego dodatkowy koszt. Folie same w sobie są jedynym źródłem ciepła.
 2. Czas – rozłożenie folii w zależności od wielkości budynku trwa od 1 do kilku dni – w tym czasie mamy z głowy cały system grzewczy! W czasie eksploatacji nie tracimy czasu na dorzucanie opału do pieca ani na czyszczenie kotłowni.
 3. Bezpieczeństwo i wygoda – często wyjeżdżacie z domu lub planujecie budowę domku letniskowego i macie problem jak go ogrzewać? Folie grzewcze Red Snake są najlepszym rozwiązaniem! Mogą być wyłączone gdy nie ma nikogo w domu bez niebezpieczeństwa zamarznięcia instalacji. Przed naszym przyjazdem możemy zdalnie uruchomić grzanie poprzez aplikację dzięki czemu w domu będzie ciepło gdy już się w nim pojawimy.
 4. Dowolność aranżacji wnętrz – jest to ważne zwłaszcza dla deweloperów, którym zależy na każdym m2 powierzchni i dla osób, które budują niewielki dom. Nie mamy grzejników na ścianach i nie musimy budować kotłowni – a jeżeli kotłownia jest już zaplanowana można w jej miejscu zrobić dowolne pomieszczenie takie jak dodatkowy pokój czy łazienka.
 5. Zdrowie – folie ograniczają unoszenie się kurzu a dzięki generowanym anionom dodatkowo filtrują powietrze co jest ważne dla alergików. Dodatkowo promieniowanie podczerwone generowane przez folie Red Snake niweluje objawy zmęczenia i stresu oraz sprzyja w leczeniu bólu mięśni czy zaburzeń krążenia.
 6. Bezawaryjność – prostota systemu, brak elementów podatnych na zużycie i ruchomych mechanicznych czy hydraulicznych części skutkuje tym, że nie ma co się popsuć. Nawet miejscowe uszkodzenie folii nie powoduje awarii całego systemu więc nie zostaniemy niespodziewanie pozbawieni ogrzewania.

 

 

Dzięki zastosowaniu folii grzewczych do ogrzewania domu wraz z odpowiednio dobraną instalacją fotowoltaiczną już nigdy więcej nie musisz się martwić o koszt ogrzewania swojego domu – Twoje ogrzewanie staje się darmowe! A Ty zamiast zajmować się kotłownią czy rachunkami masz czas dla siebie i swoich bliskich.

 

 

Wybór systemu folii grzewczych Red Snake i instalacji fotowoltaicznej jest najtańszym systemem grzewczym dla nowobudowanego domu!

Wystarczy porównać koszt innych źródeł ciepła w ujęciu całościowym: kocioł węglowy/gazowy/pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe/grzejniki + budowa kotłowni – zgłoś się do nas, przeanalizujemy to razem i zobaczysz różnicę!

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jak działa ogrzewanie podczerwienią? Ciepło wytwarzane przez folie Red Snake ogrzewa naszą podłogę, ściany i sufit, które to oddają ciepło do pomieszczenia. Inaczej mówiąc, powietrze nagrzewa się od nagrzanych przedmiotów.
 2. Gdzie najlepiej zamontować folie grzewcze? Miejsce montażu folii grzewczych uzależnione jest od potrzeb oraz preferencji Klientów. Znaczenie ma m.in. różnica cenowa. Koszt montażu folii Red Snake na suficie jest niższy od montażu w podłodze. Wynika to ze znacznie mniejszego zużycia materiału. Nie wpływa to jednak na działanie folii.
 3. Czy folie rozłożone na suficie ogrzeją pomieszczenie? Przecież „ciepło idzie do góry” Rzeczywiście w budynkach z tradycyjnym ogrzewaniem ciepłe powietrze jako lżejsze od zimnego unosi się do góry, natomiast zimne opada na dół.  Jednak w przypadku ogrzewania podczerwienią ciepłe powietrze rozłożone jest równomiernie w całym pomieszczeniu – najłatwiej porównać to do promieniowania słonecznego.
 4. Czy w razie braku prądu system Red Snake będzie działać? Podczas przerwy w dostawie prądu żadne źródło ogrzewania nie będzie działać, bez względu czy będą to np. folie grzewcze, pompa ciepła, piec gazowy czy piec na ekogroszek, ponieważ każde z nich jest zasilane przez energię elektryczną. Oczywiście dobrze zaizolowany budynek będzie trzymał ciepło przez pewien czas.
 5. Czy folie grzewcze ogrzeją dom przy dużych mrozach? System Red Snake bez problemu ogrzeje dom nawet przy niskich temperaturach. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku innych źródeł ciepła najważniejsza jest dobra izolacja domu aby koszty ogrzewania były jak najniższe.
 6. Przecież ogrzewanie elektryczne jest bardzo drogie! Kiedyś ogrzewanie elektrycznie faktycznie było drogie ze względu na urządzenia, jakie były wtedy dostępne. Folie grzewcze Red Snake mają bardzo dużą wydajność i aż 25 lat gwarancji! W dodatku może stać się zupełnie darmowym ogrzewaniem w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.
 7. Czy ogrzewanie elektrycznymi foliami grzewczymi jest bezpieczne? Folie Red Snake wyróżnia ich budowa oraz ilość i jakość warstw zabezpieczających w porównaniu do innych folii grzewczych dostępnych na rynku – ma dużo większą wagę i jest grubsza niż inne folie co chroni folie przed przegrzaniem np. w razie awarii czujnika temperatury – takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko ale należy brać to pod uwagę. Folie Red Snake przeszły testy gdzie zostały poddane napięciu do 1000V i rozgrzane do temperatury 200 stopni Celsjusza i nadal działały bez zarzutu i nie uległy zniszczeniu. W rzeczywistych warunkach pracy w budynku taka temperatura pracy nie jest możliwa do osiągnięcia. Do tego miejscowe przedziurawienie folii nie powoduje awarii całego systemu.
 8. Czy trzeba doprowadzić oddzielną linię zasilającą dedykowaną do ogrzewania foliami? Należy doprowadzić oddzielną linię zasilającą z rozdzielni do każdej strefy grzewczej a także przygotowanie puszki instalacyjnej z odprowadzeniem na zewnętrzny czujnik temperatury do folii grzewczej. Moc bezpiecznika na daną strefę należy zastosować według wytycznych Red Snake dla Inwestora.
 9. Jak uzyskać 25-letnią gwarancję na folie Red Snake?

  Standardowa gwarancja na produkt wynosi 2 lata. Producent jednak przewiduje możliwość przedłużenia gwarancji do 25 lat po spełnieniu kilku warunków. „Okres gwarancji może zostać przedłużony z 2 do 25 lat, o ile spełnione zostaną następujące warunki:
  a) projekt instalacji ogrzewania pochodzi od Gwaranta, tj. Gwarant wykonał go lub zaakceptował. Montaż produktu został wykonany przez osobę posiadającą certyfikat autoryzacji – Autoryzowany Instalator Red Snake
  c) karta gwarancyjna jest prawidłowo wypełniona
  d) Nabywca posiada dowód zakupu produktu.
  W celu przedłużenia okresu gwarancji Nabywca zwraca się do Gwaranta, wysyłając kartę gwarancyjną oraz dowód nabycia produktu na adres gwarancje@redsnake.pl
  3. Nabywca otrzymuje potwierdzenie przedłużenia gwarancji do 25 lat w formie certyfikatu zwrotnie na adres email

 10. Czym różnią się folie Red Snake od mat grzewczych? Główną różnicą, jest to, że folia grzeje całą powierzchnią o niższej temperaturze niż mata a mata jedynie miejscowo, przez przewód mający wysoką temperaturę. Będzie miało to swoje odzwierciedlenie w większym zużyciu energii przez matę. 

Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i przygotujemy dla Ciebie ofertę bezobsługowego i darmowego ogrzewania systemem Red Snake!

Share this Page