Ogrzewanie podłogowe

Zachęcamy, aby klienci będący na etapie projektu domu zgłaszali się do nas w celu przeanalizowania, jaki system ogrzewania będzie dla nich najlepszy – słyszeliście, że przy ogrzewaniu podłogowym unosi się kurz? jest zimno w domu? nie powinno być montowane na piętrze czy w sypialni? Zapraszamy do nas! Rozwiejemy wszelkie Wasze wątpliwości.

Jest bardzo wiele firm, wyznających przestarzałe zasady montażu grzejników czy ogrzewania podłogowego. Błędy instalacyjne przy montażu wewnętrznej instalacji c.o. wpływają na późniejsze awarie, problemy z dogrzewaniem czy wyższe rachunki za ogrzewanie.

Warto dokładnie przeanalizować już na etapie projektu jak rozłożone ma być ogrzewanie podłogowe, jak powinna być zaizolowana podłoga oraz gdzie i czy w ogóle jest sens montować grzejniki.

Zalety ogrzewania podłogowego:

1. Brak widocznych elementów grzejnych

2. Większy komfort w odczuciu temperatury (równomierne oddawanie temperatury całą powierzchnią podłogi a nie punktowo jak w przypadku grzejników)

3. Brak efektu zimnej podłogi

4. Niższe koszty ogrzewania (jest to ogrzewanie niskotemperaturowe – dzięki dużej powierzchni grzewczej można grzać niższą temperaturą czyli potrzebujemy mniej energii do ogrzania domu)

5. Nie unosi się kurz, tak jak występuje to przy tradycyjnych grzejnikach

6. Bardzo dobra współpraca z pompą ciepła

7. Duża bezwładność cieplna – podłoga akumuluje ciepło a czas jej stygnięcia jest długi dzięki czemu dom nie wychłodzi się w razie nagłej przerwy w ogrzewaniu.