Doradztwo i nadzór inwestorski

Energooszczędne budownictwo jest coraz bardziej popularne. Jest to spowodowane m.in zaostrzającymi się przepisami budowlanymi – nowe zaostrzone warunki techniczne budynku będą obowiązywać od 31.12.2020 r. . Dzięki nowym przepisom, projekt domu będzie musiał uwzględniać bardzo dobrą izolację termiczną budynku oraz ekologiczne źródło ciepła.

Rośnie też świadomość ludzi – coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z inwestycji w ekologiczne instalacje. Budując budynek energooszczędny lub poddając dom termomodernizacji wraz z montażem w nim instalacji takich jak pompa ciepła czy rekuperacja, dbamy o zdrowie zarówno swoje jak i innych, nie zanieczyszczamy środowiska a przede wszystkim szanujemy swój czas i pieniądze.

Należy pamiętać, że w tradycyjnym budownictwie jednorodzinnym ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej stanowi aż 70% rocznych kosztów utrzymania domu!

 

Chcąc zainstalować pompę ciepła, fotowoltaikę, rekuperację czy ogrzewanie podłogowe w swoim domu – zgłoście się do nas.

 

Firma PROJEKT INSTAL przeanalizuje, jakie rozwiązanie będzie dla Was najlepsze. Ważne, aby moc pompy ciepła była dobrze dobrana do potrzeb budynku. Może istnieje możliwość zmniejszenia mocy pompy ciepła, dzięki czemu inwestycja będzie mniejsza a późniejsze ogrzewanie domu mniej kosztowne.

Budując lub termomodernizując budynek, ważne jest całościowe podejście do tematu i omówienie wszystkich szczegółów, które wpływają na energochłonność domu.

Idea budynku energooszczędnego zaczyna się już na etapie projektu.

Jest to budynek tak zaprojektowany, aby ilość mostków termicznych, przez które następują straty ciepła była jak najmniejsza. Izolacja budynku powinna być tak dobrana, żeby zapotrzebowanie na ciepło było jak najniższe a równocześnie aby było to ekonomicznie opłacalne. Rozmieszczenie pomieszczeń, okien, usytuowanie budynku na działce również powinno być przemyślane. Nie jest tajemnicą, że okna powinny znajdować się raczej od strony południowej a nie od północnej, jednak najłatwiej jest to omówić na konkretnie wybranym projekcie.

 

W firmie PROJEKT INSTAL doradca energetyczny i instalator przeanalizuje z Inwestorem i architektem różne rozwiązania.

 

Ważnym etapem jest dobór instalacji. Najlepiej, jeśli podczas projektowania i budowy budynku Inwestor, architekt projektujący budynek i instalator konsultowali ze sobą wszystkie decyzje, dzięki czemu wszystkie rozwiązania będą przemyślane, a budynek zostanie tak zaprojektowany, aby montaż instalacji wiązał się z jak najniższymi kosztami zarówno na etapie wykonawstwa jak i w trakcie późniejszej eksploatacji.

 

Firma PROJEKT INSTAL współpracuje z architektami i projektantami. Jeżeli nie mają Państwo jeszcze wybranego architekta a chcielibyście, aby Państwa marzenie o własnym domu było prowadzone przez jedną firmę od etapu projektu do etapu wprowadzenia się do własnych czterech kątów – zgłoście się do nas!

Poprowadzimy Waszą budowę od A do Z!

 

Zapewniamy konsultacje i usługi:

– Architekta

– Projektanta instalacji sanitarnych

– Kierownika budowy

– Elektryka

Starsze budynki również zasługują na dużo uwagi. Prawidłowo przeprowadzona pełna termomodernizacja budynku pozwoli znacząco obniżyć koszty użytkowania, a przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii budynek może stać się samowystarczalny energetycznie!

Na początku warto przeprowadzić audyt energetyczny lub uproszoną analizę energetyczną budynku. Wybierając firmę PROJEKT INSTAL, mają Państwo zapewnioną dokładną analizę techniczno-ekonomiczną budynku, w celu doboru najbardziej korzystnych rozwiązań. Przeanalizujemy jakie elementy Państwa budynku generują największe straty ciepła, doradzimy jak ocieplić budynek oraz dobierzemy dla Państwa pompę ciepła czy fotowotaikę.

Jeżeli budynek jest nieocieplony, przeprowadzimy audyt energetyczny i doradzimy jak najlepiej go zaizolować aby koszt zakupu pompy ciepła nie był zbyt duży a późniejsze koszty ogrzewania domu były niższe niż obecnie.

Jeżeli Państwa budynek jest już docieplony, przeprowadzimy analizę energetyczną w celu dokładnego doboru pompy ciepła tak, aby ciepła nigdy nie zabrakło.

Kolejnym istotnym etapem termomodernizacji jest poprawa wentylacji. Przez tradycyjną wentylację grawitacyjną jest tracone mnóstwo ciepła z budynku. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji) pozwoli nie tylko na oszczędność w ogrzewaniu, ale też na utrzymanie świeżego powietrza i odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach – co wpływa na nasz codzienny komfort mieszkania.

Należy tu również wspomnieć o modernizacji wewnętrznej instalacji ogrzewania – stare, żeliwne grzejniki też wymagają, aby się nimi zająć!