Ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory

Zachęcamy, aby klienci będący na etapie projektu domu zgłaszali się do nas w celu przeanalizowania, jaki system ogrzewania będzie dla nich najlepszy.

Jest bardzo wiele firm, wyznających przestarzałe zasady montażu grzejników czy ogrzewania podłogowego. Błędy instalacyjne przy montażu wewnętrznej instalacji c.o. wpływają na późniejsze awarie, problemy z dogrzewaniem czy wyższe rachunki za ogrzewanie.

Warto dokładnie przeanalizować już na etapie projektu jak rozłożone ma być ogrzewanie podłogowe, jak powinna być zaizolowana podłoga oraz gdzie i czy w ogóle umieścić grzejniki.

 

Zalety ogrzewania podłogowego:

  1. Brak widocznych elementów grzejnych

  2. Większy komfort w odczuciu temperatury (równomierne oddawanie temperatury całą powierzchnią podłogi a nie punktowo jak w przypadku grzejników)

  3. Brak efektu zimnej podłogi

  4. Niższe koszty ogrzewania (jest to ogrzewanie niskotemperaturowe)

  5. Nie unosi się kurz, tak jak występuje to przy tradycyjnych grzejnikach

  6. Bardzo dobra współpraca z pompą ciepła

  7. Duża bezwładność cieplna – podłoga akumuluje ciepło a czas jej stygnięcia jest długi dzięki czemu dom nie wychłodzi się w razie nagłej przerwy w ogrzewaniu

 

Klimakonwektory

Są to urządzenia łączące grzejnik i klimatyzator, a dokładniej – jest to wymiennik ciepła z wentylatorem, podłączony do instalacji grzewczej i chłodniczej. Urządzenie pozwala na szybkie zwiększenie i zmniejszenie temperatury pomieszczeń dzięki zastosowaniu wentylatora.

Wentylator wymusza przepływ powietrza przez wymiennik ciepła. Nagrzewnica/chłodnica zapewnia temperaturę. Gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zadana temperatura, system automatyki zmniejszy wydajność albo wyłączy wentylator.

Doskonałym rozwiązaniem jest pompa ciepła z funkcją grzania i chłodzenia połączona z klimakonwektorem. Zimą ciepła woda z pompy ciepła przepływa przez klimakonwektor dzięki czemu ma on funkcję grzania. W sezonie letnim przez klimakonwektor przepływa woda zimna z pompy ciepła dzięki czemu można ochłodzić pomieszczenia.